Marica grófnő

2019.08.24

2018. augusztus 31-én Kecelen a Városi Sportcsarnok megújult szabadtéri színpadának felavatása alkalmából a Nívót Produkció közreműködésével bemutatásra került a Marica grófnő című operett. A rendezvény az Egyházi Oktatásért Alapítvány szervezésében, Kecel Város Önkormányzatának támogatásával jött létre

A szép számmal megjelent közönség kellemes nyáresti hangulatban nézte végig a három felvonásos zenés darabot.

SZEREPLŐK:

• Vörös Edit
  • Egyházi Géza
  • Kiss Zoltán
  • Teremi Trixi
  • Faragó András Kalmár Magda Halász Aranka
  • Kokas László
  • Molnár Erik
  • Rikker Mari

Rendező: Kiss Zoltán A produkciót színesítette a 6 tagú tánckar és a 9 tagú zenekar.

Ha a Csárdáskirálynő Kálmán Imre legtöbbet játszott műve, akkor kétségkívül a Marica grófnő a legizgalmasabb és legkedveltebb... Ami nem csoda, hiszen egy slágerekkel teli, különleges, mégis korszerű történet elevenedik meg különböző, saját maguk gyártotta hazugságok hálójában vergődő szerelmes emberekről!

Nehéz lenne aktuálisabb történetet találni, hiszen sokan gondolják ma azt, hogy a hazugságokkal könnyebb az élet! Marica és a "gazdatiszt" sok-sok konfliktuson, szenvedésen kell, hogy átessenek, míg legyőzik önmagukat, mert végül így győzedelmeskedhet minden operett központi témája, a szerelem. A Marica grófnő éppen ezért szép bizonyítéka annak, hogy a szerelmünkért, a vágyainkért akkor is küzdeni kell, ha előtte hibákat követtünk el!

Nagy segítség ebben Kálmán Imre hihetetlen dallamgazdagsága, mely ezúttal is a legkülönbözőbb stílusokba kalauzolja a nézőt: az amerikai foxtrottól a shimmy-ig, a bécsi keringőtől a magyar csárdásig és a cigányzenéig.

Csodaszép szólók, andalító duettek, vérpezsdítő táncok, látványos revü és igazi magyaros mulatás; Szép város Kolozsvár, Hej, cigány, Szent Habakuk, Ringó vállú csengeri violám... s közben a nézők is dúdolták magukban az ismert dallamokat.

A Marica grófnő minden idők egyik legtöbbet játszott operettje, méltán magyar, s méltán világhírű.

A keceli közönség nagy tapssal köszönte meg a színvonalas előadást.

Galéria

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el